Jason has logged 35 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear Tenant

Dear Tenant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The World of Jacques Demy

The World of Jacques Demy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Steamroller and the Violin

The Steamroller and the Violin

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Slightly Pregnant Man

A Slightly Pregnant Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Infernal Affairs III

Infernal Affairs III

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Election 2

Election 2

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jacquot

Jacquot

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry