• Scream

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Spine of Night

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • South Park Vaccination Special

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • The Cursed

    ★★½

  • Mass

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★

  • I Was a Simple Man

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Mother Schmuckers

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Flee

  • Censor

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★★

  • Goblin

  • Psycho Goreman

    ★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Class Action Park

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Greyhound

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½