jiggy_nicky33 has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry