• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★½

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Hypnotic

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★★

  • My Son

    ★★★

  • The Humans

    ★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Invisible Alien

    ½

  • D.P.

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • The Girl Who Got Away

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

  • Sinkhole

    ★★

  • Beckett

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Blood Red Sky

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ½

  • Lamb

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Knower: Younis's Return

    ★★

  • Bergman Island

    ★★½

  • Feathers

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • The Medium

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½