mohamed has logged 559 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★½
Edit this entry  
31
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Quills

Quills

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Haine

La Haine

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Exterior/Night

Exterior/Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★
Edit this entry  
26
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Where Are You?

Where Are You?

2020
×
½
Edit this entry  
23
What Happens In Beirut..

What Happens In Beirut..

2020
×
Edit this entry  
23
The Other Side

The Other Side

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Edit this entry  
19
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
King of Thorn

King of Thorn

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Peninsula

Peninsula

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Puparia

Puparia

2020
×
Edit this entry  
12
The Turning Point

The Turning Point

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Caramel

Caramel

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry