mohamed has logged 44 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gemini

Gemini

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Host

The Host

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quay

Quay

2015
×
Edit this entry  
16
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mine 9

Mine 9

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry