Sort by

James has logged 504 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unknown

Unknown

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Catalina Caper

Catalina Caper

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★½
Edit this entry  
27
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Deadline Auto Theft

Deadline Auto Theft

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story 2

A Christmas Story 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Escape 2120

Escape 2120

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Chamber

White Chamber

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Road Train

Road Train

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
The Con Is On

The Con Is On

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story That Time Forgot

Toy Story That Time Forgot

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry