• Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Star Trek: First Frontier

    ★★★

  • Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Hard Kill

  • Tenet

    ★★★★★

  • High Score

    ★★

  • Joker: Put on a Happy Face

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • Uncle Peckerhead

    ★★★★

  • Max Reload and the Nether Blasters

    ★★★★

  • Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★★½

  • Unhinged

    ★★★★½

  • Archive

    ★★★★

  • Escape 2120

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • Ava

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Lost Bullet

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Le Grand Rendez-Vous

    ★★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Street Light Stories: Chapter II

  • Onward

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • The Voices

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

    ★★½

  • Underwater

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

    ★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • The Grand Tour Presents: Seamen

  • 6 Underground

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★★

  • Trauma Center

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★

  • Coda

    ★★½

  • 3022

    ★★

  • Grand Isle

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • The Turkey Bowl

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Acceleration

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Midway

    ★★★

  • Killer Sofa

    ★★★½

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Rebooted

    ★★★

  • Black and Blue

    ★★★★

  • Countdown

    ★★★½