• Godzilla vs. Megalon

    ★★½

  • Charlotte's Web

    ★★★½

  • Snoopy, Come Home

  • A Clockwork Orange

  • Diamonds Are Forever

    ★★★½

  • Duel

    ★★★★½

  • Fiddler on the Roof

    ★★★

  • The French Connection

    ★★★½

  • Bedknobs and Broomsticks

    ★★

  • The Million Dollar Duck

    ★★★½

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★

  • Here Comes Peter Cottontail

  • The Andromeda Strain

    ★★★

  • The Aristocats

    ★★★★

  • Santa Claus Is Comin' to Town

    ★★★★

  • On Her Majesty's Secret Service

    ★★★½

  • Frosty the Snowman

  • A Boy Named Charlie Brown

  • Moon Zero Two

  • The Italian Job

    ★★½

  • The Sidehackers

    ½

  • Winnie the Pooh and the Blustery Day

  • The Little Drummer Boy

  • The Horse in the Gray Flannel Suit

    ★★★½

  • The Mouse on the Mayflower

  • Bullitt

  • Barbarella

    ★★

  • The Hellcats

    ½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★

  • He's Your Dog, Charlie Brown

  • The Graduate

    ★★★★

  • Son of Godzilla

    ★★

  • Catalina Caper

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • The Reluctant Astronaut

    ★★★½

  • Wild Rebels

    ★½

  • You Only Live Twice

    ★★★

  • Casino Royale

    ★½

  • Grand Prix

    ★★★½

  • How the Grinch Stole Christmas!

    ★★★★★

  • Ebirah, Horror of the Deep

    ★★½

  • One Million Years B.C.

  • Manos: The Hands of Fate

  • It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

  • Fantastic Voyage

    ★★★

  • Batman

    ★★★

  • Charlie Brown's All-Stars

  • Fireball 500

    ★★

  • Women of the Prehistoric Planet

    ½

  • The Ugly Dachshund

    ★★★★

  • The Ghost & Mr. Chicken

    ★★★

  • Thunderball

    ★★★½

  • A Charlie Brown Christmas

    ★★★★★

  • The Great Race

    ★★★

  • The Sound of Music

    ★★★

  • Christmas Flintstone

  • Rudolph the Red-Nosed Reindeer

    ★★★★

  • Goldfinger

    ★★★★★

  • Mary Poppins

    ★★½

  • Bikini Beach

    ★★★

  • A Hard Day's Night

    ★★★½

  • Mothra vs. Godzilla

    ★★★

  • The Incredible Mr. Limpet

    ★★★½

  • The Sword in the Stone

    ★★★

  • McLintock!

    ★★½

  • It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

    ★★★★

  • From Russia with Love

    ★★½

  • The Crawling Hand

    ★★½

  • Jason and the Argonauts

    ★★★

  • Bye Bye Birdie

    ★★★

  • The Slime People

  • The Birds

    ★★★½