JJMovieBuff has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Braven

Braven

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inferno

Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pirates! In an Adventure with Scientists!

The Pirates! In an Adventure with Scientists!

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Man of No Importance

A Man of No Importance

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Edit this entry  
03
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★
Read the review Edit this entry