Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Full Time

Full Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tu Me Ressembles

Tu Me Ressembles

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Another World

Another World

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Ennio: The Maestro

Ennio: The Maestro

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
On the Job 2: The Missing 8

On the Job 2: The Missing 8

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Leave No Traces

Leave No Traces

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
On the Job

On the Job

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
INU-OH

INU-OH

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
America Latina

America Latina

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
Edit this entry  
08
Captain Volkonogov Escaped

Captain Volkonogov Escaped

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Reflection

Reflection

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The King of Laughter

The King of Laughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Once Upon a Time in Calcutta

Once Upon a Time in Calcutta

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Anatomy

Anatomy

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Box

The Box

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Life Of Crime 1984-2020

Life Of Crime 1984-2020

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Falls

The Falls

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Il buco

Il buco

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
OUT OF SYNC

OUT OF SYNC

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sundown

Sundown

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
True Things

True Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Amira

Amira

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
107 Mothers

107 Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Promises

Promises

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
White Dog

White Dog

1982
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
25
From Afar

From Afar

2015
×
★★★
Edit this entry