jules has logged 26 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry