Jeremy has logged 180 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diane

Diane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry