• Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Ammonite

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • An American Pickle

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Money Plane

    ½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Worth

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

    ½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★½