Jack has logged 21 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Woody Allen Special

The Woody Allen Special

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry