Jack has logged 29 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Isle of the Dead

Isle of the Dead

1945
×
★★★
Edit this entry  
26
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
23
The IT Crowd Manual

The IT Crowd Manual

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★
Edit this entry  
20
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Edit this entry  
19
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★
Edit this entry  
15
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Dead Right

Dead Right

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
New York New York

New York New York

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★
Edit this entry  
05
Skip to the End

Skip to the End

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry