Jack has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hercule Poirot's Christmas

Hercule Poirot's Christmas

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Making The Irishman

Making The Irishman

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

2020
×
Edit this entry  
28
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zelig

Zelig

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Edit this entry  
14
Peter Pan Goes Wrong

Peter Pan Goes Wrong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Goat

The Goat

1921
×
★★★★
Edit this entry  
11
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Edit this entry  
04
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Peter Pan Goes Wrong

Peter Pan Goes Wrong

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Edit this entry