• Gott von Ferdinand von Schirach

    ★½

  • Die Hungrigen aber wandern aus

  • Hillbilly Elegy

  • Roman's Childhood

  • Vicenta

  • Avalon

    ★★★½

  • Hotel Astoria

  • AIVA

  • Dark Matter

  • A New Shift

  • Nuclear Forever

  • Step Into the River

  • London Knowledge

  • Bad Mood

  • Due to Legal Reasons This Film is Called Breaking Bert

  • Die Wächterin

  • Girls / Museum

  • Children

  • Joy

  • Slalom

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Witches

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • PG (Psycho Goreman)

    ★★

  • You Tell Me

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Es ist zu deinem Besten

    ★★½

  • Bloody Hell

    ★★½

  • The Third Day: Autumn

    ★★★★½

  • Contra

    ★★★

  • Rechts. Deutsch. Radikal.

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enfant Terrible

    ★★★½

  • Love Affair(s)

  • Erwin

  • My Donkey, My Lover & I

  • The Third Day

    ★★★

  • Downstream to Kinshasa

  • Another Round

    ★★½

  • Genus Pan

    ★★★

  • Lift Like a Girl

  • Sogni al campo

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★

  • Nowhere Special

    ★★★★

  • And Tomorrow The Entire World

    ★★★

  • Tragic Jungle

  • In My Room

  • Mandibles

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • City Hall

  • Still Here

    ★★½

  • The Death of Cinema and My Father Too

    ★★½

  • Slaxx

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Reckoning

    ★½

  • Goedam

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Black Is King

    ★★

  • Strasbourg 1518

  • Archive

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Ju-on: Origins

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Get the Hell Out

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • I'm Really Good

    ★½

  • Victim(s)

    ★★★½

  • Me

  • It's All the Salt's Fault