• New Rose Hotel

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Midnight Express

    ★★★★★

  • Winter Light

    ★★★★½

  • Naked

    ★★★★½

  • The Panic in Needle Park

    ★★★★

  • Safety Last!

    ★★★★½

  • Charley Varrick

    ★★★★

  • Journey to Italy

    ★★★★

  • Sorcerer

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Airplane!

    ★★★★½

  • Planes, Trains and Automobiles

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Jack and Jill

    ★★★

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½