• Coming 2 America

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★

  • Life in a Year

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Não Vamos Pagar Nada

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • Arkansas

    ★★

  • All Day and a Night

    ★½

  • Dreamkatcher

    ★★

  • Extraction

    ★★★★

  • One World: Together at Home

    ★★★

  • Earth and Blood

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Kim Kardashian West: The Justice Project

    ★★

  • The Occupant

    ★½

  • Ultras

    ★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Adú

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Sergio

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • A Fall from Grace

    ★★★½

  • My Spy

    ★★½

  • The Division

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • The Devil's Mark

    ★½

  • Dolittle

    ★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Hebe

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • Trauma Center

    ★★★½

  • 1917

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★

  • The First Temptation of Christ

    ½

  • Dark Waters

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Os Parças 2

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Shakira In Concert: El Dorado World Tour

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Black and Blue

    ★★★½

  • Countdown

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★

  • Carcereiros - O Filme

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • Earthquake Bird

    ★★

  • The Addams Family

    ★½