• Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★

  • The Kate Bush Story: Running Up That Hill

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Drugstore Cowboy

    ★★★★

  • Fantasia

    ★★★

  • Cry-Baby

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Purple Rain

    ★★★★½

  • Three Colors: White

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bonnie and Clyde

    ★★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★½

  • Hardcore

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½