• The Little Hours

    ★★★★

  • Fences

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ★★½

  • Best Worst Thing That Ever Could Have Happened...

    ★★

  • 13th

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Justin Timberlake + The Tennessee Kids

    ★★

  • Voyage of Time: Life's Journey

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Pete's Dragon

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★½

  • Anthropoid

    ★★★★½

  • Colossal

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The BFG

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Elle

    ★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Loving

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★

  • American Honey

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Don't Think Twice

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • The Revenant

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Joy

  • Creed

    ★★★

  • The Big Short

    ★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★★

  • The Intern

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Black Mass

    ½

  • Room

    ★★★

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★½

  • Fantastic Four

    ½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ricki and the Flash

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Aloha

    ½

  • Jurassic World

    ½

  • Mustang

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★½

  • Amy

    ★★★

  • Son of Saul

    ★★★★★

  • Tomorrowland

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★½