joecamel has logged 248 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killers

The Killers

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Begotten

Begotten

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Billy Club

Billy Club

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Boy

The Boy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Dribbler

Night of the Dribbler

1990
×
Read the review Edit this entry  
27
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry