• Avatar 2

  • Don't Look Up

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Till Death

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Settlers

    ★★★★

  • Infinite

    ★★½

  • Edge of the World

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Great White

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Doors

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Gaia

    ★★½

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Sentinelle

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Silk Road

    ★★★

  • The Marksman

    ★★★½

  • The Stand

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Toys of Terror

    ★★

  • Black Box

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Violation

    ★★½

  • The Third Day

    ★★★½

  • Come True

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★

  • Deep Blue Sea 3

    ★★★½

  • The Toll

    ★★★½

  • Ghosts of War

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★★½

  • The Jonestown Haunting

    ★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Rebuilding Paradise

    ★★★½

  • The Outsider

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • Outback

    ★★★

  • Incitement

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Silence

    ★★★½

  • Astro Kid

    ★★★★

  • Light of My Life

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Replicas

    ★★★

  • The Predator

    ★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Beyond Boundaries: The Harvey Weinstein Scandal

  • The Witness

    ★★★

  • Seven Years of Night

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Deep Blue Sea 2

    ★★½