Joel has logged 127 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Burning Bed

The Burning Bed

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witness

The Witness

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Outrage

Outrage

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shoot to Kill

Shoot to Kill

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Toll

The Toll

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Violation

Violation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shattered

Shattered

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dangerous Intentions

Dangerous Intentions

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stranger in Our House

Stranger in Our House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Astro Kid

Astro Kid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Deal

The Deal

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Masquerade

Masquerade

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broken

Broken

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Years of Night

Seven Years of Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ladder 49

Ladder 49

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tormented

Tormented

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doors

Doors

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Matango

Matango

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Reformed

First Reformed

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flags of Our Fathers

Flags of Our Fathers

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Breezy

Breezy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Puppet Masters

The Puppet Masters

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Delinquent

Delinquent

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Card

Green Card

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Starve

Starve

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
State of Siege

State of Siege

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swiss Family Robinson

Swiss Family Robinson

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry