Joe has logged 170 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gremlins

Gremlins

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
29
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Underground Comedy Movie

The Underground Comedy Movie

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Joe Dirt 2: Beautiful Loser

Joe Dirt 2: Beautiful Loser

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
InAPPropriate Comedy

InAPPropriate Comedy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Benvenuti al Sud

Benvenuti al Sud

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Exorcist II: The Heretic

Exorcist II: The Heretic

1977
×
Read the review Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boat Trip

Boat Trip

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
10
FRED: The Movie

FRED: The Movie

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Run For Your Wife

Run For Your Wife

2012
×
½
Read the review Edit this entry