• The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

  • Nobody

  • The Empty Man

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Enola Holmes

  • Nomadland

  • Tenet

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • 12 Hour Shift

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Brightburn

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Threat

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Clemency

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Polar

    ½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★