Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
Read the review Edit this entry  
19
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Edit this entry  
19
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Better Days

Better Days

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
A Home at the End of the World

A Home at the End of the World

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Carnage

Carnage

2011
×
★½
Edit this entry  
22
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
Edit this entry  
20
All the King's Men

All the King's Men

2006
×
Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Edit this entry  
12
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★
Edit this entry  
05
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
The House of the Spirits

The House of the Spirits

1993
×
★★
Edit this entry  
25
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★
Edit this entry  
19
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★½
Edit this entry  
12
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★½
Edit this entry  
05
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Time

Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tea with Mussolini

Tea with Mussolini

1999
×
★★½
Edit this entry  
30
Eight for Silver

Eight for Silver

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★½
Edit this entry