Cünther has logged 30 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Troy

Troy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revanche

Revanche

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★
Edit this entry  
14
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
Read prior review Edit this entry  
10
Take Me Out

Take Me Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Singham

Singham

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Edit this entry