Cünther has logged 529 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
29
He110

He110

2020
×
Edit this entry  
28
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
In Wake of the Crashing Dawn

In Wake of the Crashing Dawn

×
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
23
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Days

Days

2020
×
Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Edit this entry  
20
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lux Aeterna

Lux Aeterna

2019
×
Edit this entry  
18
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Election

Election

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Running on Karma

Running on Karma

2003
×
★★★★
Edit this entry  
16
PTU

PTU

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★
Edit this entry  
14
The Angel

The Angel

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hourglass

Hourglass

2020
×
Edit this entry  
11
The Rain People

The Rain People

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Domino

Domino

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Passion

Passion

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Papa est devenu un lutin

Papa est devenu un lutin

2018
×
½
Edit this entry  
06
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The People of the Kattawapiskak River

The People of the Kattawapiskak River

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Film Socialisme

Film Socialisme

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Moon

The Moon

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Karmen Gei

Karmen Gei

2001
×
Edit this entry  
30
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Movie That Invites Pausing

Movie That Invites Pausing

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Ramata

Ramata

2011
×
Edit this entry  
28
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Edit this entry  
27
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
Edit this entry  
25
Pompeii

Pompeii

2014
×
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Amazonian Angel

The Amazonian Angel

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★½
Edit this entry