• Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • BELLE

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • 2 Hearts

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Capone

    ★★

  • A Parks and Recreation Special

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Dracula

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★

  • Primal

    ★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½