• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • Um Casal Inseparável

    ★★

  • Cinderella

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The 8th Night

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • There's Something About Mario

    ★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

    ★★★

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • The Mad Hatter

    ½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Old Ways

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★

  • Greenland

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Dry Wind

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★