• Plan B

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Safety

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • 2067

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Made in Italy

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Capone

    ★★★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Carrion

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Vanished

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • 365 Days

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • The Last Shift

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Relic

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Outpost

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★