• Thor: Love and Thunder

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Caveat

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½