• American Underdog

  • Don't Look Up

  • West Side Story

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Finch

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • America: The Motion Picture

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Scoob!

    ½

  • Trolls World Tour

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Batman: Hush

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½