Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Three Transitions

Three Transitions

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Days

Dark Days

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry