• Three Transitions

    ★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • The Lorax

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★½

  • Midnight Cowboy

    ★★★★

  • Pink-A-Rella

    ★★★★½

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★

  • The Pink Pill

    ★★★★★

  • Come On In! The Water's Pink

    ★★★★★

  • Psychedelic Pink

    ★★★★★

  • The Graduate

    ★★★★½

  • Congratulations It's Pink

    ★★★★★

  • In the Pink

    ★★★★

  • A Charlie Brown Christmas

    ★★★★★

  • Anatomy of a Murder

    ★★★★½

  • One Froggy Evening

    ★★★★

  • The Miracle of Marcelino

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★½

  • Lonesome Ghosts

    ★★★

  • King Kong

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • Roundhay Garden Scene

    ★½

  • Sallie Gardner at a Gallop

    ★★★

  • Hot Dogs

    ★★★★★