• The Interview

    ★★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Submarine Sandwich

    ★★★

  • The Last: Naruto the Movie

    ★★★½

  • Dumb and Dumber To

  • Penguins of Madagascar

    ★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Lava

  • The Book of Life

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★½

  • The Boxtrolls

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Heaven Knows What

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • How to Build a Better Boy

  • Let's Be Cops

    ★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Unfriended

    ★★

  • The Purge: Anarchy

    ★★★½

  • Zapped

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★½

  • Feast

    ★★★★

  • Blended

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • A Haunted House 2

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Muppets Most Wanted

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Neighbors

    ★★★★★

  • Almost Home

    ★★½

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Nut Job

  • Cloud 9

    ★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 2

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★

  • Free Birds

    ½

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • Her

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★½

  • Enemy

    ★★★★½

  • Swindle

    ★★½

  • Party Central

  • The Smurfs 2

    ½

  • The Wolverine

    ★★★

  • Instructions Not Included

    ★★★★

  • Teen Beach Movie

    ★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★

  • Turbo

    ★★

  • Grown Ups 2

  • The World's End

    ★★★★½

  • Despicable Me 2

    ★½

  • Man of Steel

    ★★★★★

  • Monsters University

    ★★½

  • This Is the End

    ★★★★

  • The Purge

    ★★½

  • After Earth

    ★½

  • The Hangover Part III

    ★★½

  • The Bling Ring

    ★★★½