• The Great Gatsby

    ★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Scary Movie 5

    ½

  • The Croods

    ★★★

  • The Blue Umbrella

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • A Haunted House

    ★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Rise of the Guardians

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Paranormal Activity 4

  • Grave Encounters 2

    ★★

  • Here Comes the Boom

    ★★★★

  • Frankenweenie

    ★★½

  • Partysaurus Rex

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Hotel Transylvania

    ★½

  • Spring Breakers

    ★★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • ParaNorman

    ★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★½

  • FRED 3: Camp Fred

    ½

  • The Watch

    ★★½

  • Ted

    ★★★★

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★

  • Brave

    ★★★★

  • Where I Got My Balls From

    ★★★★★

  • Let It Shine

    ★★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★½

  • Paperman

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Men in Black 3

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • The Three Stooges

    ★½

  • Big Time Movie

    ★★

  • A Thousand Words

    ★★½

  • Fresh Guacamole

    ★★★★★

  • The Lorax

    ★★

  • Radio Rebel

    ★★★

  • Chronicle

    ★★★½

  • Journey 2: The Mysterious Island

    ★★★½

  • Frenemies

  • The Devil Inside

    ½

  • Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

  • Good Luck Charlie, It's Christmas!

    ★★★

  • Happy Feet Two

    ★★

  • Jack and Jill

    ★½

  • Arthur Christmas

    ★★★

  • A Very Harold & Kumar Christmas

    ★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • Puss in Boots

    ★★½

  • Fred 2: Night of the Living Fred

    ½

  • Paranormal Activity 3

    ★½

  • Real Steel

    ★★★½

  • Spy Kids: All the Time in the World

    ★★

  • Final Destination 5

    ★½

  • Phineas and Ferb the Movie: Across the 2nd Dimension

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared

    ★★★★½

  • The Smurfs

    ★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!

    ½

  • Zookeeper

    ★★½

  • Mr. Popper's Penguins

    ★★½

  • iParty with Victorious

    ★★★

  • Cars 2

    ★½

  • Judy Moody and the Not Bummer Summer

    ★★

  • La luna

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 2

    ★★

  • The Hangover Part II

    ★★★