Johnny has logged 50 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Penn & Teller Get Killed

Penn & Teller Get Killed

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dirt Bike Kid

The Dirt Bike Kid

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
BELLE

BELLE

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Left Handed Gun

The Left Handed Gun

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Muhammad Ali

Muhammad Ali

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angel

Angel

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Getting Straight

Getting Straight

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Willow

Willow

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Without You I'm Nothing

Without You I'm Nothing

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cops & Robbersons

Cops & Robbersons

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Day of the Dolphin

The Day of the Dolphin

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gilda Live

Gilda Live

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Magic

Magic

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jack of Diamonds

Jack of Diamonds

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry