• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Shark Beach With Chris Hemsworth

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Outpost

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Expedition Amelia

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

  • Anima

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Prospect

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★★

  • Hostiles

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • The Villainess

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★★

  • Pilgrimage

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Atlantis Rising

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★