• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Same-Sex Attracted

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • Sungazer

    ★★★★

  • Disclosure

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Terror, Sisters!

    ★★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Enter the Anime

    ½

  • Porno

    ★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Promare

    ★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Killing

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Ever After

    ★★★

  • Mothers' Instinct

    ★★★½

  • Jinpa

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Gacha Gacha

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½