Marina has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
10
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
WMEN

WMEN

1981
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kiki and the MXfits

Kiki and the MXfits

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Same-Sex Attracted

Same-Sex Attracted

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Terror, Sisters!

Terror, Sisters!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Roger & Me

Roger & Me

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
F/X

F/X

1986
×
★★★
Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Snake of June

A Snake of June

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
02
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Coma

Coma

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry