Marina has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Coma

Coma

1978
×
★★★
Edit this entry  
19
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
On-Gaku: Our Sound

On-Gaku: Our Sound

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rainbow Dance

Rainbow Dance

1936
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sinbad: Beyond the Veil of Mists

Sinbad: Beyond the Veil of Mists

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry