jolie has logged 11 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Brothers

Once Brothers

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry