abs 🎃 has logged 37 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malevolent

Malevolent

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadcon

Deadcon

2019
×
Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Time Freak

Time Freak

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House

The House

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
He's Out There

He's Out There

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry