• Last Train to Christmas

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Loop

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Wind

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Proxima

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★