Jonah Desneaux has logged 147 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What Lies Below

What Lies Below

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wolfman's Got Nards

Wolfman's Got Nards

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eddie's Million Dollar Cook Off

Eddie's Million Dollar Cook Off

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wind and the Lion

The Wind and the Lion

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Unhinged

Unhinged

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Tesla

Tesla

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry