• Wonder Woman 1984

  • The Prom

  • Happiest Season

  • Holidate

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Iliza Shlesinger: Over & Over

  • Bangarang

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Brave

  • Going the Distance

  • Quantum of Solace

  • National Treasure

    ★★★★★

  • Something's Gotta Give

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★★

  • The Lizzie McGuire Movie

    ★★★

  • Treasure Planet

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Serendipity

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • One Fine Day

    ★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★

  • The American President

  • Toy Story

    ★★★★★

  • While You Were Sleeping

    ★★★★

  • The Night We Never Met

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★

  • Housesitter

    ★★★½

  • Hook

    ★★★★★

  • The War of the Roses

  • Crossing Delancey

  • Die Hard

    ★★★★

  • Moonstruck

    ★★★

  • Planes, Trains and Automobiles

  • The Muppets Take Manhattan

  • The Great Muppet Caper

  • Next Stop, Greenwich Village

  • Bob & Carol & Ted & Alice

  • Dating in New York