• Let Them All Talk

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • 3 Faces

    ★★★★★

  • Transit

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★

  • The Great Beauty

    ★★★★½

  • Like Someone in Love

    ★★★★½

  • Le Havre

    ★★★★

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • A Separation

    ★★★★½

  • A Serious Man

    ★★★½

  • The Beaches of Agnès

    ★★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★½

  • Inland Empire

    ★★★★★

  • Caché

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Adaptation.

    ★★★★★

  • Demonlover

    ★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • You Shoot, I Shoot

    ★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • The Piano Teacher

    ★★★★★

  • In the Bathtub of the World

    ★★★★

  • Code Unknown

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★½

  • Pickpocket

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Con Air

    ★★★★½

  • Happy Together

    ★★★★½

  • Taste of Cherry

    ★★★★½

  • The Mirror

    ★★★★★

  • A Moment of Innocence

    ★★★★½

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • A Judgement in Stone

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Cold Water

    ★★★★½

  • Three Colors: White

    ★★★★

  • I Don't Hate Las Vegas Anymore

    ★★★★½

  • Black Is … Black Ain’t

    ★★★★½

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★

  • Night on Earth

    ★★★★

  • La Belle Noiseuse

    ★★★★★

  • Europa

    ★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • The Thin Blue Line

    ★★★★

  • Kung-Fu Master!

    ★★★★

  • Wings of Desire

    ★★★★★

  • The Green Ray

    ★★★★½

  • Tampopo

    ★★★★★

  • À Nos Amours

    ★★★★★

  • Pauline at the Beach

    ★★★★

  • Sans Soleil

    ★★★★★

  • Videodrome

    ★★★★½

  • Fanny and Alexander

    ★★★★★

  • Tootsie

    ★★★★★

  • Losing Ground

    ★★★½